Tüm Seminerler


18 MAYIS 2018 / CUMA
19:00
İDEA Kampüsü
ViewSonic‘in katkıları ile hazırladığımız bu seminerde baştan sona renk konusunda dikkat edilmesi gereken konular konuşulacak. Seminerde IDEA eğitmeni Nezihi Gözen’e Viewsonic firmasindan Serhat Oypan eşlik edecek.
31 MAYIS 2018 / PERŞEMBE
19.00
iDEA Galata Kampüsü
Günümüzde, büyük stüdyolar dışında mütevazi ev stüdyolarından da hit parçaların çıktığına şahit olmaya başladık. IDEA, 1989'dan beri Türkiye'de amatörden profesyonele pek çok stüdyo kullanıcısının yakından tanıdığı COMPEL ile beraber gerçekleştireceği seminerle bu konuyu masaya yatırıyor.
11 MAYIS 2018 / CUMA
19.00
iDEA Galata Kampüsü
Bahçeşehir Ünversitesi Görsel İletişim Tasarımı bölümü mezunu , Cem Yılmaz gibi bir çok sanatçının film afişi, albüm kapağı, müzik klipleri gibi işlerinde deneyimi olan Bercan Okar’ın deneyimlerini paylaşacağı seminerimize davetlisiniz.
27 NİSAN 2018 / CUMA
19.00
iDEA Galata Kampüsü
Uğur Karakütük’ün, Graffiti ile ilgilendiği zaman boyunca edindiği tecrübelerini ve Türkiye’nin Graffiti sürecinden bahsedeceği, Duvardan Gelen Sesler Söyleşisine davetlisiniz.
19 NİSAN 2018 / PERŞEMBE
19.30
IDEA Galata Kampüsü
Bahçeşehir Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon Bölümünün düzenlediği animasyon festivalidir. Bu sene ilki düzenleniyor. Animasyonla ilgilenen, profesyonel, amatör, öğrenci, eğitmen yediden yetmişe herkese hitap eder.
29 MART 2018 / PERŞEMBE
19.00
IDEA Galata Kampüsü
Bahçeşehir Üniversitesi ve AKAI Türkiye distribütörü Zuhal Müzik iş birliği ile gerçekleşecek olan Gerçek Dorman ile AKAI Finger Drumming & Sampling Techniques Semineri’ne davetlisiniz.
23 MART 2018 / CUMA
19.00
IDEA Galata Kampüsü
Bağımsız oyun geliştirme konusunda birçok başarılı çalışmaya imza atan eğitmenimiz Efe Alaçamlı’nın gerçekleştireceği “Kişisel İfade Aracı Olarak Bağımsız Oyun Geliştirme” seminerine davetlisiniz.
16 MART 2018 / CUMA
19.00
IDEA Galata Kampüsü
Türkiye ve Avrupa'da 70'in üzerinde albüm ve 800'ün üzerinde konser projesinde ses mühendisi olarak yer almış olan Alp Turaç’ın gerçekleştireceği “Mikrofonlama Teknikleri” seminerine davetlisiniz.
16 ŞUBAT 2018 / CUMA
19.00
IDEA Galata Kampüsü
Bahçeşehir Üniversitesi ve Arturia Türkiye distribütörü Compel ile iş birliği ile gerçekleşecek olan Arturia ile Modüler Synth Tabanlı Live Müzik Semineri’ne davetlisiniz.
15 ŞUBAT 2018 / PERŞEMBE
19.00
IDEA Galata Kampüsü
VR/AR/MR teknolojilerinin geleceğin oyun, görsel sanatlar, eğitim ve iş dünyalarına nasıl yansımaları olacağını konuşacağımız VR/AR/MR Teknolojilerinin Bugünü ve Geleceği Semineri’ne davetlisiniz.
31 OCAK 2018 / ÇARŞAMBA
19.00
IDEA Galata Kampüsü
Dr. Güven Çatak, Erkan Bayol ve Cem Buğra, Türkiye oyun sektörünün fotoğrafını çekmek için IDEA’da bir araya geliyor. Geçmiş deneyimler ve alınan dersler ile Türkiye’de oyun sektörünün mevcut durumu ve fırsatları üzerine gerçekleşecek Fırsatları ve Tuzakları ile Türkiye'de Oyun Sektörü Söyleşisi’ne davetlisiniz.
11 OCAK 2018 / PERŞEMBE
19.00
IDEA Galata Kampüsü
Bahçeşehir Üniversitesi ve Moog Türkiye Distribütörü BL Müzik iş birliği ile gerçekleşecek olan Moog Werkstatt Analog Synthesizer Semineri’ne davetlisiniz. STEM ve STEAM eğitim modellerinde de yaratıcı bir öğrenme portalı olarak kullanılan Moog Werkstatt -01 Analog Synth Kit ile multidisipliner projeler üzerinde çalışmayı öğrenecek ve bu synthesizer ile müzik üretmeyi araştıracağız.
15 ARALIK 2017 / CUMA
19.00
IDEA Kampüsü
Idea'da eğlence sektöründe tecrübe ve birikim sahibi yönetici ve organizatörlerin gözünden DJ’lerin sektördeki konumunu konuşuyoruz.
8 ARALIK 2017 / CUMA
19.00
IDEA Kampüsü
Stacey Pullen, Satoshie Tomiee, Osunlade, Gilles Peterson gibi bir çok usta Dj/Prodüktörün chartlarında üst sıralarda yer alan ve elektronik müziğe getirdiği orijinal bakış açısıyla övgüler toplayan Sarp Yılmaz, Ableton Live yazılımını..
7 ARALIK 2017 / PERŞEMBE
19.00
IDEA Kampüsü
Anglia Ruskin Üniversitesi'nde Game Art ve Vancouver Film School'da (VFS) Game Design alanlarında aldığı eğitimler ile oyun tasarımı konusunda uzmanlaşan ve ScrollView Games’te freelance olarak çalışan eğitmenimiz Mete Sezgin..
6 ARALIK 2017 / ÇARŞAMBA
19.00
IDEA Kampüsü
Adobe Community Professional olarak Türkiye’nin bir çok bölgesinde, okul, üniversite, eğitim kurumlarında Adobe Programları, Grafik Tasarım, Masaüstü Yayıncılık konuları üzerine seminerler düzenlemiş olan eğitmenimiz Ceyhun Akgün..
2 ARALIK 2017 / CUMARTESİ
13.30
BAU IDEA Kampüsü
BAU IDEA geleceğin meslekleriyle geleceğin tasarımcılarını düzenlediği 2. Tanıtım Günü etkinliği ile bir araya getirdi. Katılımcılarımız, IDEA atmosferini yerinde deneyimleyip, eğitim programlarımız hakkında bilgi alıp, eğitmenlerimizle tanışma..
18 KASIM 2017 / CUMARTESİ
13.30
BAU IDEA Kampüsü
BAU IDEA Tanıtım Günü etkinliği ile kapılarını ilk ziyaretçilerine açtı! İlgi ve enerjinin oldukça yüksek olduğu bu etkinlikte, geleceğin tasarımcıları ile..