ANİMİST Nedir?
Çizgi Film ve Animasyon Bölümünün düzenlediği animasyon festivalidir. Bu sene ilki düzenleniyor. Animasyonla ilgilenen, profesyonel, amatör, öğrenci, eğitmen yediden yetmişe herkese hitap eder.

 

Neden ANİMİST?
Çünkü eğitim kurumları ve sektörü, animasyonla ilgilenenleri ve çocukları animasyon özelinde besleyecek, ufuklarını açacak, birbirleriyle buluşturacak, ilham verecek, hareket alanı sağlayacak, görünür kılacak platformlara çok ihtiyacımız var.

 

Neden ismimiz ANİMİST?
Çünkü İstanbul’dayız ve animist aynı zamanda
“insan faaliyetlerinin dışında kendi kendini sürekli olarak yenileyen ve değiştiren güç,
bir kimsenin içgüdülerinin hepsi,
insan eliyle büyük değişikliğe uğramamış, doğal güzelliklerini koruyan çevre, tabiat”
demek.
Bundan türetilen pek çok kelime var: anima, animal, animasyon, animatör

 

ANİMİST’de ne var?
Oscar Adayı animasyon film Loving Vincent’ın baş animatörlerinden Anna Kluza, animasyon VR ve dijital oyun için hikaye yazımında uzmanlaşmış Craig Caldwell, Türkiye’nin ilk tasarım merkezi olan ve animasyona değer katan post prodüksiyon merkezi 1000Volt, VFX’in ustalarından Burak Balkan, Lisans, Dublaj konularının ve Animasyon alanında dünya markası çıkarır mıyız sorusunun yanıtını arayan paneller, Afgan bir kız çocuğunun var olma mücadelesini dokunaklı şekilde ele alan Oscar adayı Breadwinner ve Japon animelerinin konusu itibariyle de öne çıkan son örneklerinden Senin Adın ile Amerikan’dan MICA ve Güney Kore’den Keimyung Üniversitelerinden öğrenci animasyon filmleri gösterimi, çizim, 3D ve 2D karakter yaratımı ve animasyon atölyeleri, Çocuklar için VR nedir etkinliği ve aileler için Animasyonun Hedef Kitlesi Çocuk Olunca paneli, Ustalarla portfolyo inceleme ve İstanbul animasyon sektörü öncülerine gezi…

 

ANİMİST ne zaman ve nerede?
19-24 Nisan’da BAU Galata, Güney Kampüs ve IDEA’da
Açılış Kutlaması 19 Nisan Perşembe 19:30- 21:30 @IDEA Teras

 

ANİMİST hakkında daha fazla bilgi ve atölyelere kayıt yaptırmak için:
www.anim.ist info@anim.ist

TARİH
19 NİSAN 2018 / PERŞEMBE

SAAT
19.30

YER
IDEA Galata Kampüsü

18 MAYIS / 19:00
BAU IDEA Kampüsü
31 MAYIS / 19.00
BAU IDEA Kampüsü