Moog Werkstatt Analog Synthesizer Semineri

11 Ocak 2018, Saat: 19:00 – 21:00, iDEA Galata Kampüsü

 

ve Moog Türkiye Distribütörü BL Müzik iş birliği ile gerçekleşecek olan Moog Werkstatt Analog Synthesizer Semineri’ne davetlisiniz.

 

STEM ve STEAM eğitim modellerinde de yaratıcı bir öğrenme portalı olarak kullanılan Moog Werkstatt -01 Analog Synth Kit ile multidisipliner projeler üzerinde çalışmayı öğrenecek ve bu synthesizer ile müzik üretmeyi araştıracağız.

 

Seminer içeriği:

 • Bob Moog ve Moog synthlerin kısa tarihçesi
 • Ses sentezleme çeşitleri
 • Analog ve dijital ses sentezleme farkları
 • ADSR, LFO, OSC ve Filtreler
 • Polifonik, monofonik, glide terimlerinin incelenmesi
 • CV ile kontrol yöntemleri

 

Moog Hakkında:

Modern elektronik müzik yeni bir döneme girerken, Moog Modular isimli analog synthesizer’ın üretimi ile bu geçişe öncülük eden Bob Moog’un takipçileri, elektronik ses dalgalarının nasıl üretildiğini ve manipüle edildiğini belki bir Brian Eno albümünde veya Dr. Dre’nin prodüktörlüğünü üstlendiği herhangi bir albümde dinleyerek deneyimleyebildiler.

Geçen zaman içerisinde, elektronik deneylerle kendi ses dalgalarını üretmek için çeşitli girişimlerde bulunan birçok yaratıcı mühendis, müzisyen ve fizikçi olsa da, zamanın ruhuna uygun öncü bir yaklaşımla Werkstatt -01 Analog Synth Kit’ini lanse ederek, bu DIY (Do It Yourself – Kendin Üret) mantığını yeni bir düzleme oturtan ve modüler synthesizer’ları herkesin kendi üretebileceği ve evinde ya da stüdyosunda kullanabileceği bir ekipman olarak sunan firma Moog oldu.

Böylece müzikten, elektronik aksamlardan ya da sadece bir şey üretmekten hoşlanan herhangi biri, kendi kendine monofonik bir analog synthesizer üretebilecek ve bu aletle ses tasarımı yapabilecek bir noktaya geldi.

ve Moog Türkiye Distribütörü BL Müzik iş birliği ile 11 Ocak tarihinde iDEA Galata Kampüs’te gerçekleşecek olan Moog Werkstatt Analog Synthesizer Atölyesi’nde, STEM ve STEAM eğitim modellerinde de yaratıcı bir öğrenme portalı olarak kullanılan Moog Werkstatt -01 Analog Synth Kit ile multidisipliner projeler üzerinde çalışmayı öğrenecek ve bu synthesizer ile müzik üretmeyi araştıracağız.

Katılım Koşulları:

 1. Oturumların kontenjanları 50 kişi ile sınırlıdır.
 2. Öncelik başvuru tarihine ve zamanına göre yapılacaktır.
 3. Yoğun kontenjan talebi durumunda, ikinci bir oturum için kontenjan açılacaktır.
 4. Seminer sırasında izinsiz ses ve görüntü kaydı yapılması yasaktır.
 5. IDEA seminerleri ücretsizdir.
 6. IDEA, seminerlerin zamanlaması ile ilgili her türlü değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
ETKİNLİĞE BAŞVURULAR KAPANDI.

TARİH
11 OCAK 2018 / PERŞEMBE

SAAT
19.00

YER
IDEA Galata Kampüsü

18 MAYIS / 19:00
BAU IDEA Kampüsü
31 MAYIS / 19.00
BAU IDEA Kampüsü